Maszyny używane do produkcji garaży blaszanych

Produkcja wysokiej jakości garaży blaszanych nie może obejść się bez specjalistycznego sprzętu. Można oczywiście na nim zaoszczędzić, jednak ucierpi na tym wartość końcowa produktu. maszyny do produkcji dachu do garaży blaszanych

Dlatego najważniejsze jest aby w procesie produkcyjnym używać tylko sprzętu od sprawdzonych producentów i dystrybutorów. Poniżej przedstawiamy kilka spostrzeżeń, na temat maszyn wykorzystywanych przez najlepszych na rynku specjalistów w dziedzinie garaży blaszanych.

Zaginarki i giętarki do blachy

Jedne z podstawowych narzędzi używanych przez blacharzy. Dobry sprzęt tego typu powinno cechować wykonanie na maszynach typu CNC. Gwarantuje to idealne zsynchronizowanie wszystkich części i przyrządów pomiarowych. Każda "fala" musi być symetryczna i w równych odstępach, a to jest wynikiem pracy na sprawdzonej maszynie.

Wiertarka stołowa

Otwory jakie nią wykonujemy powinny być idealnie okrągłe i nie uszkodzić blachy. W zasadzie Taka wiertarka powinna się cechować łatwą regulacją i długą żywotnością.

Gilotyna do cięcia blachy

Standardowe nożyce do cięcia blachy są wypierane przez nowoczesne, skomputeryzowane gilotyny. Zdają one egzamin zwłaszcza przy dużych produkcjach. Pozwalają na docięcie blachy na interesujący nas wymiar. Wystarczy wprowadzić odpowiednie dane do komputera. Dostępne są także gilotyny ręczne, niezinformatyzowane. Są one dużo tańsze, ale tak samo spełniają swoje zadanie. Oczywistym jest, że zajmują sporo miejsca, dlatego nie nadadzą się do małych warsztatów.

Nitownica pneumatyczna

Dla laika wyglądem przypomina wiertarko - wkrętarkę, ale nie jest to nic innego jak poręczna nitownica pneumatyczna. Dobre urządzenie powinna cechować niewielka waga, przeznaczenie do nitów z każdego materiału (stal, stal nierdzewna, aluminium), oraz zakres pracy z nitami od 2,4 mm do 6,4 mm (w zależności od modelu nitownicy pneumatycznej). Te cechy zagwarantują tylko najlepsi producenci.

Inne przydatne narzędzia

Należy tutaj wspomnieć o wszelkiego rodzaju narzędziach ręcznych (kombinerki, szczypce itp.), przyrządach pomiarowych (suwmiarkach, kątownikach itp.), ale również o elektronarzędziach. Zalicza się do nich szlifierka kątowa, która musi posiadać odpowiednią moc. Nie bez znaczenia jest jej wielkość, powinna ona być taka, aby obsługiwała odpowiednio duże tarcze. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na atesty i normy spełniające wymagania, które stawia Unia Europejska.

Choć każde urządzenie jest inne i ma do spełnienia odmienne zadanie, to każde z nich powinna łączyć wytrzymałość. Fabryka to takie miejsce, które poddaje próbie maszyny. Dopiero tam okazuje się ile tak naprawdę jest warta tak ceniona i wychwalana przez producenta maszyna. Aby niepotrzebnie obciążać budżet firmy, sprzęt przez nią posiadany powinien służyć latami. Jeśli już będziemy dysponować takimi produktami to możemy być pewni, że garaże jakie wyprodukujemy będą najwyższej jakości. Oczywiście przy założeniu, że obsługiwać je będą doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy, a takich zatrudnia każda szanująca się firma.

Podobne artykuły blogowe

Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są...

Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego...

Nowoczesne garaże blaszane – czym się wyróżniają?

Coraz więcej osób zmienia swoje wyobrażenie o garażach blaszanych. Niegdyś...

Jak wybrać garaż?

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego samochodu? Obejrzyj najlepsze projekty garaży i...

Jakie wymiary powinien mieć garaż na 1 i 2 auta?

W sytuacji, gdy posiadasz dwa auta, potrzebny jest garaż dwustanowiskowy. To...

Kiedy zbudować garaż wolnostojący obok domu?

Zakup lub budowa domu jednorodzinnego wymaga uwzględnienia szeregu czynników. Jednym...

Jak wykonać ocieplenie garażu blaszanego?

Ocieplenie garaży blaszanych to przydatny dodatek – dzięki temu lepiej...

Garaże blaszane – zamawianie, montaż i formalności

Garaże blaszane nie bez powodu cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem...

Jaką blachę wybrać na garaż blaszany - akryl czy ocynk?

Garaż blaszak może być wykonany z różnych rodzajów blach, a...

Każdy właściciel prywatnej posesji pragnie zapewnić sobie i swoim bliskim...

Garaż blaszany - jaki blaszak wybrać - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Lekkie i łatwe do postawienia konstrukcje garaży blaszanych to świetne...

Garaż blaszany jako alternatywa dla domków ogrodowych z marketów

Jeżeli posiadasz własny ogród i spore tereny prywatne do wykorzystania...