Garaż blaszany, czyli doskonała alternatywa dla garażu murowanego

Przechowywanie samochodu w garażu to najlepsze rozwiązanie – dzięki temu jest on chroniony zarówno przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, jak również włamaniami. Niestety, większość z nas, obawiając się wysokich cen garaży, rezygnuje z ich budowy i decyduje się parkować pojazd pod gołym niebem, co nie jest dla niego korzystne. Jest on narażony na deszcz, grad, śnieg, a także zmienną temperaturę, co może doprowadzić do rdzewienia jego elementów, a co za tym idzie – dużych kosztów, jakie poniesie właściciel.

garaż blaszak jako alternatywa dla murowanego

Na szczęście jest alternatywa – nie musisz budować drogich i czasochłonnych garaży murowanych. Możesz postawić na tanie, ale niezwykle funkcjonalne garaże blaszane, które będą doskonałą ochronę dla Twojego samochodu.

Z czego wykonuje się garaż blaszany?

W świadomości wielu z nas najbardziej trwałymi garażami są te murowane – tworzone z twardej i grubej cegły są odporne na czynniki zewnętrzne i przez długie lata utrzymują swoją funkcjonalność. Sporo osób sądzi, że są one o wiele bardziej wytrzymałe niż garaże blaszane, co jest błędem i jednocześnie ujmą dla popularnych blaszaków.

Jak się bowiem okazuje, garaż blaszany jest rozwiązaniem równie trwałym, które także jest w stanie przez wiele lat chronić pojazd przed czynnikami zewnętrznymi i prezentować się niezwykle okazale. Z czego to wynika? Oczywiście z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów, z których tworzy się nowoczesne obiekty tego typu. Najlepsi producenci wykorzystują przede wszystkim stal ocynkowaną, z którego tworzy się poszycia. Są one trwałe i bardzo trudne do sforsowania, a dzięki zabezpieczeniu przed korozją, również odporne na działanie rdzy.

Poszycie garaży blaszanych stanowi zwykle blacha trapezowa, i tu w zależności od budżetu oraz upodobań blaszak może być srebrny błyszczący, powlekany farbą RAL bądź też drewnopodobny Premium w kolorze złoty dąb bądź orzech.

Oczywiście samo poszycie to nie wszystko – ogromny wpływ na trwałość garażu blaszanego ma również odpowiednia konstrukcja, składająca się z kątowników i ceowników. Dzięki nim szkielet garażu jest stabilny i niezwykle wytrzymały. Wszystko to sprawia, że ten rodzaj garaży można uznać za niezwykle trwały – niezależnie od tego, na jaki typ czy wielkość postawisz, będziesz mógł użytkować go przez wiele lat.

Najważniejsze zalety garaży blaszanych

Poza ponadprzeciętną wytrzymałością, mają również wiele innych zalet, które wpływają na popularność tego typu rozwiązań i bez wątpienia przekonają Cię, że popularny blaszak będzie idealnym uzupełnieniem Twojej posesji albo terenu firmy.

Po pierwsze – atrakcyjna cena garażu

Jeżeli należysz do osób, które rezygnują z postawienia garażu, bo obawiasz się jego wysokiej ceny – nie przejmuj się! Stawiając na garaż blaszany, wydasz najmniej, ponieważ są to rozwiązania najtańsze na rynku, za które zapłacisz nawet kilkakrotnie mniej niż w przypadku budowy garażu murowanego.

Prosty, ale nowoczesny, funkcjonalny i estetyczny garaż można zakupić już od 1500 złotych, co jest kwotą niewygórowaną – szczególnie w porównaniu do korzyści, jakie zyskasz wybierając to rozwiązanie!

Po drugie – prostota montażu

Drugą bardzo dużą zaletą garaży blaszanych jest łatwość ich postawienia – i to niezależnie od rodzaju czy wielkości obiektu, na jaki się zdecydujesz. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że zamówiony garaż składa się gotowych elementów, które wystarczy odpowiednio ze sobą połączyć. Montaż standardowego blaszaka trwa około 30-40 minut, a większego garażu blaszanego około 1,5 godziny.

Czasem wystarczy samemu wyrównać i utwardzić teren, za pomocą zagęszczarki, którą można pożyczyć na godziny, kupić 6 płytek chodnikowych i podłoże pod blaszane garaże gotowe a w przypadku gdy chcemy wylać całą płytę – zlecić to specjalistom.

Po trzecie – minimum formalności

Postawienie garażu blaszanego nie będzie spędzać Ci snu z powiek również z innego powodu – nie wymaga bowiem załatwiania jakichkolwiek formalności, dzięki czemu zaopatrzysz się w nowoczesny obiekt tak szybko, jak to tylko możliwe i zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Przepisy, znajdujące się w artykule 29 Prawa Budowlanego mówią jasno:

Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m.

Do budynków tych zaliczamy oczywiście garaże blaszane – wystarczy tylko zgłosić zamiar budowy w Urzędzie Miasta, Urzędzie Gminy lub Starostwie Powiatowym, a także przedstawić akt własności działki, na której chcemy postawić garaż oraz plan zagospodarowania działki wraz z miejscem stawiania obiektu. Szybko, prosto i bezproblemowo.

Po czwarte – wysoka estetyka

Jednym z najpopularniejszych mitów dotyczących garaży blaszanych jest ten, który mówi o ich niskiej estetyce. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy obiekty tego typu rzeczywiście nie imponowały wyglądem, moglibyśmy się z tym zgodzić, jednak teraz nie ma o tym mowy. Wynika to z faktu, że współcześni producenci dbają o wygląd garaży – są one eleganckie, mogą mieć różne kolory i można je dobrać w taki sposób aby pasowały do otaczającego go terenu

Co więcej – masz możliwość postawienia np. na garaże blaszane drewnopodobne, które do złudzenia przypominają obiekty z naturalnego drewna. Pozwoli Ci to jeszcze bardziej upiększyć swoją domową posesję.

Po piąte – ogrom dostępnych rozwiązań i wyposażenie dodatkowe

Zamawiając garaż, możesz wybrać nie tylko jego rozmiar czy wygląd, ale wiele innych elementów, jak np.:

  • rodzaj dachu (jedno- lub dwuspadowy w różnych wariantach),
  • typ bramy garażowej,
  • miejsce zamontowania drzwi,
  • możliwość wykonania otworów okiennych,
  • liczba stanowisk.

Dzięki temu możesz zainwestować dokładnie w takie rozwiązanie, które będzie w stu procentach dopasowane do Twoich potrzeb.

Inwestujesz w garaż blaszany? Wykorzystaj go do różnych celów!

Jak się okazuje, garaże blaszane mogą posłużyć nie tylko do przechowywania samochodu, motocykla czy rowerów, ale także służyć jako pomieszczenie gospodarcze. Dzięki swoim właściwościom doskonale zabezpieczą Twój dobytek i pozwolą Ci znaleźć miejsce dla wszelkiego rodzaju sprzętu ogrodowego czy innego wyposażenia, którego nie chcesz albo nie możesz trzymać w domu.

Pamiętaj – chcąc zaopatrzyć się w wysokiej jakości garaż, który jednocześnie będzie dostępny w atrakcyjnej cenie, znajdź odpowiedniego producenta i dostawcę nowoczesnych rozwiązań, takiego jak https://garaze.org.pl. Dzięki temu zyskasz pewność, że obiekt posłuży Ci na przestrzeni wielu lat i okaże się rozwiązaniem, które odpowiednio zabezpieczy Twoje mienie.

 


Podobne artykuły blogowe

Schowki blaszane do ogrodu lub ogródka działkowego — kiedy warto się zdecydować na budowę?

Każdy miłośnik ogrodu doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie porządku...

Kiedy warto postawić garaże blaszane wielostanowiskowe?

W dzisiejszych czasach, gdy w gospodarstwach domowych jest coraz więcej...

Jak zaoszczędzić na kosztach zakupu garażu blaszanego lub wiaty garażowej z blachy?

Wielu właścicieli domów decyduje się na budowę garażu lub wiaty...

Jak zakotwić garaż blaszany?

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca...

Budowa garaży z profili stalowych

Budowa garażu to średnio skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga jednak odpowiedniego...

Jakie są możliwości aranżacji wnętrza garażu blaszanego?

Garaż to miejsce, w którym zwykle przechowujemy samochód, ale może...

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej...

Blaszany garaż jako pomieszczenie gospodarcze?

Blaszaki to popularne rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowego pomieszczenia gospodarczego...

Czy trzeba robić wylewkę pod garaż blaszany?

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebna jest wylewka pod garaż blaszany...

Powiększenie garażu blaszanego na wiosnę

Wraz z topniejącym śniegiem i ustępującą zimą wszyscy właściciele domów...

Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są...

Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego...