Czy garaże blaszane można stawiać zimą?

Mogłoby się wydawać, że okres zimowy to taki czas, w którym cała branża budowlana nie pracuje. Niskie temperatury, opady śniegu wykluczają wykonywanie niektórych prac budowlanych. W tym czasie można zaobserwować, że wielkie budowy pustoszeją. Na kilka miesięcy zawiesza się budowę dróg, domów, czy innych konstrukcji. Jednak nie wszystkie prace muszą być wstrzymane na okres zimowy! Firmy, które produkują garaże nie mają przestoju. Zimą, kiedy nie ma śniegu nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby stawiać blaszaki. Garaże blaszane są konstrukcjami, które z powodzeniem mogą zastąpić konstrukcje murowane, a ponadto mają wiele zalet. Dobrą wiadomością jest to, że blaszaki można zamawiać i stawiać przez cały rok, tym bardziej jeśli w okresie zimowym nie ma śniegu.

garaż zimą

Gdzie umieścić garaż?

Zanim blaszak zostanie zamówiony i dostarczony przez firmę Stalgar, która realizuje zamówienia przez cały rok trzeba zastanowić się nad wyznaczeniem odpowiedniego miejsca. Przede wszystkim podłoże, na którym stawiany jest garaż musi być stabilne i równe. Pod żadnym pozorem nie powinno się go umieszczać w miejscu, w którym często gromadzi się woda i jest grząsko. Garaż blaszak nie powinien być stawiany bezpośrednio na ziemi, gdyż może to w przyszłości sprawić, że któryś z boków garażu zagłębi się w ziemi, a sama konstrukcja nie będzie tak stabilna i wytrzymała jak w przypadku postawienia blaszaka na odpowiednio przygotowanym podłożu. Dlatego też zaleca się, aby pod garaż zawsze przygotować solidne podłoże, wówczas blaszaki będą służyły ich właścicielom przez wiele lat. Garaż może być postawiony na wylewce betonowej, bloczkach betonowych, fundamencie obwodowym, albo płytach chodnikowych. Zabierając się za wykonanie podłoża pod konstrukcję jaką jest blaszak trzeba pamiętać, aby była ona o około 20 cm większa od każdego boku garażu. Każde z tych podłoży może być wykonywane praktycznie przez cały rok. Firma Stalgar zapewnia transport całej konstrukcji blaszaka i jego profesjonalny montaż na odpowiednio przygotowanym podłożu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu stawiana konstrukcja jest stabilna i wytrzymała. Tym też garaże blaszane zyskują przewagę nad murowanymi, że można je zamawiać i stawiać o każdej porze roku, nawet zimą, gdy nie ma śniegu.

Garaż blaszak – cena

Z całą pewnością blaszak jest dużo tańszym rozwiązaniem niż stawianie murowanej konstrukcji. Jednakże blaszaki oscylują w różnych przedziałach cenowych, co uzależnione jest w głównej mierze od jakości blachy, rodzaju zadaszenia, a także wielkości całej konstrukcji. Oferta firmy Stalgar jest w pełni dostosowana do potrzeb klientów i jest wstanie sprostać ich wszystkim wymaganiom. Garaż blaszany pojedynczy z uchylną bramą i dachem jednospadowym na tył wykonany z blachy ocynkowanej powlekanej można zakupić już za 1850 zł. Trudno jest jednak określić górną granicę ile może kosztować blaszak, bo to wszystko zależy od preferencji klientów.

Czy blaszaki są wytrzymałe?

Blaszaki śmiało mogą konkurować z garażami murowanymi. Kluczowe jednak znaczenie ma wykonanie konstrukcji i użytych do tego materiałów. Firma Stalgar zajmuje się produkcją garaży blaszanych od ponad 20 lat i używa wyłącznie blachy ocynkowanej ogniowo I gatunek, albo powlekanej kolorem. Dużą popularnością cieszą się blachy drewnopodobne. Blaszak może być nie tylko solidny, ale również ładny. Garaż blaszany, jak i każdy inny ma stanowić ochronę dla samochodu, albo innych przechowywanych w nim rzeczy. Blaszaki są wytrzymałe i odporne na wszystkie warunki pogodowe. Jeśli tylko zostaną prawidłowo zakotwione nie jest im straszny silny wiatr, grad, deszcz, śnieg, czy mróz.

Garaż blaszak - zalety

Wszystkie konstrukcje wykonane z blachy, czyli tzw. blaszaki mają wiele zalet:

  • atrakcyjna cena, dużo niższa niż w przypadku konstrukcji murowanych;
  • garaże blaszane można szybko zamontować;
  • nie jest konieczne kopanie fundamentów, wystarczy jedynie odpowiednie przygotowanie podłoża;
  • chcąc postawić garaż blaszak nie trzeba starać się o pozwolenia na budowę;
  • cała konstrukcja jest relatywnie lekka, jednak mimo to wytrzymała;
  • garaż może mieć dowolny rozmiar i być wykonany z różnych rodzajów blachy;
  • blacha, z której wykonywane są garaże ma różne kolory, dzięki czemu konstrukcje te mogą cieszyć oko;
  • nie ma problemu z tym, aby w przyszłości przestawić garaż w inne miejsce;
  • garaż można postawić o każdej porze roku, również zimą.

Garaże wykonywane z blachy, czyli potoczne blaszaki cieszą się wśród ludzi coraz większą popularnością. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, gdyż konstrukcje tego typu są stosunkowo tanie i szybkie w postawieniu. Stosowana przez producentów wysokiej jakości blacha sprawia, że są one odporne na różne warunki pogodowe i mają nowoczesny wygląd. Warto jeszcze raz zaznaczyć, że garaże blaszaki można zamawiać i stawiać przez cały rok. Ponadto do ich głównych zalet należy przede wszystkim brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Dzięki temu garaże blaszane można postawić zarówno przy domu, jak i na działce rekreacyjnej nawet już w tydzień od momentu powzięcia takiej decyzji.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, poprzez formularz bądź email, nasi pracownicy pomogą wybrać odpowiedni do Państwa potrzeb garaż.

Podobne artykuły blogowe

Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są...

Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego...

Nowoczesne garaże blaszane – czym się wyróżniają?

Coraz więcej osób zmienia swoje wyobrażenie o garażach blaszanych. Niegdyś...

Jak wybrać garaż?

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego samochodu? Obejrzyj najlepsze projekty garaży i...

Jakie wymiary powinien mieć garaż na 1 i 2 auta?

W sytuacji, gdy posiadasz dwa auta, potrzebny jest garaż dwustanowiskowy. To...

Kiedy zbudować garaż wolnostojący obok domu?

Zakup lub budowa domu jednorodzinnego wymaga uwzględnienia szeregu czynników. Jednym...

Jak wykonać ocieplenie garażu blaszanego?

Ocieplenie garaży blaszanych to przydatny dodatek – dzięki temu lepiej...

Garaże blaszane – zamawianie, montaż i formalności

Garaże blaszane nie bez powodu cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem...

Jaką blachę wybrać na garaż blaszany - akryl czy ocynk?

Garaż blaszak może być wykonany z różnych rodzajów blach, a...

Każdy właściciel prywatnej posesji pragnie zapewnić sobie i swoim bliskim...

Garaż blaszany - jaki blaszak wybrać - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Lekkie i łatwe do postawienia konstrukcje garaży blaszanych to świetne...

Garaż blaszany jako alternatywa dla domków ogrodowych z marketów

Jeżeli posiadasz własny ogród i spore tereny prywatne do wykorzystania...