Garaże blaszane – zamawianie, montaż i formalności

Garaże blaszane nie bez powodu cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem – zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i właścicieli firm. Są niezwykle trwałe, estetyczne i w większości przypadków ich zakup oraz montaż są bardzo proste. Jeżeli interesujesz się tego rodzaju rozwiązaniami i chcesz zainwestować we własny garaż lub wiatę blaszaną, sprawdź, w jaki sposób zamówić gotowy produkt i jakie formalności będą potrzebne, by cieszyć się solidną konstrukcją!

garaż

 

Gdzie zamawiać gotowe garaże?

Proces zamawiania gotowego garażu jest bardzo prosty – można dokonać tego za pośrednictwem strony internetowej producenta oferującego tego rodzaju rozwiązania. Dzięki specjalnemu formularzowi masz możliwość szybkiego i bezproblemowego:
• zapoznania się z dostępnymi rozwiązaniami, w tym rodzajami i wymiarami garaży, standardowym wyposażeniem, a także dodatkowymi akcesoriami;
• wybrania interesującego Cię rodzaju obiektu (może to być zarówno garaż blaszany 35m2, jak też niewielka wiata blaszana);
• dopasowania do wybranego garażu bramy, drzwi, dachu oraz innych elementów – po to, aby obiekt był w stu procentach dostosowany do Twoich potrzeb i spełniał oczekiwania użytkowników na przestrzeni wielu lat.
Konfigurator i kalkulator pozwolą Ci nie tylko zainwestować w doskonałe rozwiązanie, które będzie trwałe, eleganckie i funkcjonalne, ale również dopasować je do posiadanego przez siebie budżetu. Na stronie producenta znajdziesz ceny poszczególnych garaży, a także zyskasz możliwość skorzystania z indywidualnej wyceny. Dzięki temu możesz mieć pewność, że inwestycja w nowoczesny garaż wolnostojący albo praktyczną wiatę będzie w stu procentach satysfakcjonująca.

Zamów garaż w dowolne miejsce!

Dzięki prostocie montażu garaży blaszanych możesz zamówić je niemal w dowolne miejsce w Polsce. Celem firmy oferującej tego rodzaju rozwiązania jest oczywiście dostarczenie produktu bez jakichkolwiek zarysowań czy innych uszkodzeń mechanicznych, dlatego transport przeprowadzany jest przy wykorzystaniu specjalistycznych samochodów dostawczych. Dzięki nim możliwe jest nie tylko odpowiednie załadowanie poszczególnych elementów konstrukcji, ale także ich przymocowanie na czas podróży i tym samym zapewnienie, że dotrą one w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie.
Co więcej, specjaliści zadbają o oklejenie ścian garażu blaszanego folią (jeszcze na etapie produkcji), co pozwoli uniknąć zadrapań podczas przenoszenia. Nie ważne czy jesteś mieszkańcem dużego miasta, czy małej miejscowości – na terenie obsługiwanych województw dowiedziemy garaż w każde miejsce w które oczywiści może dojechać nasze auto dostawcze. Montujemy nasze garaże także na terenie szkół, boisk sportowych, urzędów i obiektów podległych jednostkom samorządów terytorialnych – kluby sportowe, biblioteki, muzea, przedszkola, szpitale.

Jakie formalności należy spełnić, aby postawić garaż blaszany?

Duża popularność garaży blaszanych wynika nie tylko z ich jakości oraz uniwersalności zastosowania, ale również minimalnych formalności, jakie należy spełnić przed ich budową. Różnią się w tym względzie np. od obiektów murowanych, które wymagają pozwolenia na budowę.
Liczba formalności zależy przede wszystkim od tego, jakie są wymiary garażu dwustanowiskowego. W przypadku obiektów wolnostojących, których powierzchnia nie przekracza 35m2 i których łączna liczba nie jest większa niż dwa budynki tego typu przypadające na każde 500 m2 powierzchni działki - nie ma konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę.
W praktyce wygląda to tak, że jako właściciel działki o powierzchni 500m2, na której nie znajdują się inne budynki wymienione w ustawie dotyczącej garaży blaszanych, możesz postawić dwa parterowe obiekty tego typu bez pozwolenia na budowę. Jeżeli natomiast w obrębie działki znajdują się altana, ganek, ogród zimowy albo inny garaż, możesz umieścić dodatkowo jeden garaż blaszany 35m2 albo o mniejszej powierzchni. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwoli Ci szybko cieszyć się funkcjonalnym, dostosowanym do własnych potrzeb obiektem.

Montaż garażu – co będzie mi potrzebne?

Producent garaży zadba o załadunek, transport oraz montaż obiektu we wskazanym przez Ciebie miejscu. Co więcej, posiada on wszelkie niezbędne sprzęty i narzędzia, dzięki którym możliwe będzie szybkie przeprowadzenie prac – czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 14 dni roboczych, a płatności dokonuje się już po przeprowadzonych pracach montażowych. Warto dodać, że sam montaż nowoczesnego garażu wolnostojącego jest bezpłatny.
Należy jednak pamiętać, że chcąc postawić garaż lub wiatę blaszaną, niezbędne okaże się odpowiednie wylewka pod garaż. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym wypadku betonowa wylewka pod garaż, lub wylanie betonowych słupów w kilku punktach, które można przygotować nawet bez większego doświadczenia budowlanego. Do alternatywnych rozwiązań zaliczamy ułożenie płyt chodnikowych w każdym z czterech rogów lub skorzystanie z bloczków betonowych. Wszystko po to, aby obiekt był stabilny i mógł służyć Ci na przestrzeni wielu lat.
Pamiętaj – jeżeli nie posiadasz doświadczenia w zakresie wylewek betonowych, możesz skorzystać z usług specjalistów. Ich koszt nie będzie wysoki, a Ty zyskasz pewność, że powierzchnia zostanie odpowiednio przygotowana do montażu garażu. Jeżeli chcesz zyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami. Producenci garaży blaszanych nie zajmują się przygotowaniem podłoża, natomiast dokładnie wiedzą jakie rozwiązanie będzie najlepsze w konkretnym wypadku, dlatego namawiamy do kontaktu z naszymi konsultantami w tej sprawie.

Najważniejsze zalety garaży blaszanych

Skoro wiesz już, jakie formalności są niezbędne do postawienia garażu, gdzie zamówić obiekt i jak przebiegają prace montażowe, możemy przejść do podsumowania. A tym najlepszym będzie oczywiście zebranie najważniejszych zalet tego rodzaju rozwiązań. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • ponadprzeciętną trwałość, co wynika z zastosowania w produkcji wysokiej jakości blach stalowych zabezpieczonych ocynkiem przed korozją;
  • estetykę obiektów – niezależnie od tego, czy postawisz na klasyczne garaże pomalowane na jeden z kolorów RAL, czy najnowocześniejsze garaże drewnopodobne;
  • uniwersalność zastosowania – garaż może służyć nie tylko jako miejsce do parkowania samochodu, ale również pomieszczenie gospodarcze, składzik na narzędzia, a nawet prywatny warsztat;
  • ogromną różnorodność – to od Ciebie zależy, jakie będą wymiary garażu dwustanowiskowego, jaki dach będzie on posiadał i w jaki rodzaj bramy zostanie wyposażony;
  • atrakcyjne ceny, dzięki którym garaże blaszane stanowią znakomitą alternatywę dla obiektów murowanych oraz drewnianych, dostępnych w dużo wyższych cenach;
  • nieporównywalną do innych konstrukcji szybkość realizacji
  • prostotę montażu, za który odpowiedzialna jest firma oferująca garaże, co pozwoli na znaczne odciążenie Cię od wszelkich obowiązków.

Zachęcamy więc do skontaktowania się z producentem i postawienia na odpowiedni garaż. Wrocław, Lublin i Rybnik to tylko niektóre miejscowości obsługiwane przez cenione firmy, takie jak garaze.org.pl


Podobne artykuły blogowe

Schowki blaszane do ogrodu lub ogródka działkowego — kiedy warto się zdecydować na budowę?

Każdy miłośnik ogrodu doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie porządku...

Kiedy warto postawić garaże blaszane wielostanowiskowe?

W dzisiejszych czasach, gdy w gospodarstwach domowych jest coraz więcej...

Jak zaoszczędzić na kosztach zakupu garażu blaszanego lub wiaty garażowej z blachy?

Wielu właścicieli domów decyduje się na budowę garażu lub wiaty...

Jak zakotwić garaż blaszany?

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca...

Budowa garaży z profili stalowych

Budowa garażu to średnio skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga jednak odpowiedniego...

Jakie są możliwości aranżacji wnętrza garażu blaszanego?

Garaż to miejsce, w którym zwykle przechowujemy samochód, ale może...

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej...

Blaszany garaż jako pomieszczenie gospodarcze?

Blaszaki to popularne rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowego pomieszczenia gospodarczego...

Czy trzeba robić wylewkę pod garaż blaszany?

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebna jest wylewka pod garaż blaszany...

Powiększenie garażu blaszanego na wiosnę

Wraz z topniejącym śniegiem i ustępującą zimą wszyscy właściciele domów...

Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są...

Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego...