Nowoczesne garaże blaszane – czym się wyróżniają?

Coraz więcej osób zmienia swoje wyobrażenie o garażach blaszanych. Niegdyś były one kojarzone z mało estetycznymi rozwiązaniami, najprostszymi z możliwych. Jednak modele produkowane współcześnie nie tylko świetnie wpasowują się stylem w różne aranżacje działki, ale i są wysoce funkcjonalne. Można w nich też zastosować różne nowoczesne udogodnienia, ułatwiające korzystanie z nich. Czym wyróżniają się dzisiejsze „blaszaki”? Przekonaj się o tym już teraz – przeczytaj poniższy artykuł!

blaszaki drewnopodobne zloty dab

Siła prostoty

To, co wyróżnia nowoczesne garaże blaszane wśród innych konstrukcji o tym samym przeznaczeniu, to przede wszystkim ich prostota. Nieskomplikowany projekt sprawia, że są one bardzo łatwe w montażu, co stanowi ogromną zaletę. Do budowy potrzebne są jedynie stalowe kątowniki, ściany z blachy płaskiej lub trapezowej mocowane na nity oraz specjalne kołki rozporowe. Do prawidłowej instalacji zaś niezbędne jest odpowiednie podłoże, najlepiej wylewka betonowa, która nie tylko wyrównuje powierzchnię, ale i umożliwia trwalsze przymocowanie całej konstrukcji. Można ją również osadzić na podmurówce, jednak w praktyce pierwsze wspomniane rozwiązanie spisuje się najlepiej.

Prosta budowa ma jeszcze jeden atut. Dzięki temu taki nowoczesny garaż z blachy da się dopasować rozmiarami indywidualnie do potrzeb klienta. Poza tym, że są pewne wskazania jeśli chodzi o minimalne wymiary, to wielkość może być niemal dowolna. Dzięki temu zrobi się z niego nie tylko miejsce na samochód, ale i np. przydomowy warsztat.

Prostota tych garaży ma jeszcze jedną zaletę. W razie konieczności łatwo się je rozbierze. To ważne np. w przypadku chęci przearanżowania działki lub przy niektórych pracach, gdy mogłyby przeszkadzać.

Estetyczne wykończenie

Już od dłuższego czasu blaszaki nie są kojarzone wyłącznie z konstrukcjami z lat ubiegłych. Wówczas bowiem najważniejsza była ich funkcjonalność. Dzisiaj producenci nowoczesnych garaży blaszanych wiedzą, że liczy się również estetyka. Arkusze blachy powlekanej mogą być wykonane w różnych kolorach i mieć odmienne wykończenie, w tym drewnopodobne. Dzięki temu łatwo dopasuje się je np. do elewacji budynku.

Atrakcyjna cena

To niepodważalny atut, o jakim warto wspomnieć osobno. Budowa garażu z cegły wymaga zakupu kosztownych materiałów. Trzeba też postawić solidniejsze fundamenty, co wiąże się z kolejnym wydatkiem. Modele blaszane są o wiele tańsze od murowanych, ich ceny zaczynają się od około 2500 złotych. Ostateczny koszt zależy od indywidualnych potrzeb inwestora, jednak w praktyce są zawsze tańsze od budynków np. z pustaków, a ponadto ich wzniesienie ich przebiega znacznie szybciej.

Można w nich zamontować różne udogodnienia

Niegdyś blaszaki były tylko metalowymi skorupami. Obecnie da się je skutecznie ocieplać, dzięki czemu tworzy się dogodne warunki do przechowywania auta i narzędzi także zimą. Bramy natomiast można wyposażyć w system automatycznego otwierania, co znacznie ułatwia korzystanie z konstrukcji. Istnieje również opcja zamontowania dodatkowego oświetlenia. A to wciąż tylko część udogodnień, jakie da się zastosować w nowoczesnych garażach blaszanych!

Zamów odpowiedni garaż dla siebie!

Jak mogłeś dowiedzieć się z artykułu, metalowe konstrukcje przeznaczone do trzymania w nich samochodów, jak i urządzenia w środku przydomowego warsztatu, znacznie się rozwinęły. Mogą być zaprojektowane stosownie do indywidualnych potrzeb inwestora, zostać ocieplone, wyposażone w automatycznie otwieraną i zamykaną bramę, a w końcu nawet w projekcie można przewidzieć okno lub boczne drzwi wejściowe! Ważne jednak, by sięgać po nowoczesne garaże blaszane od sprawdzonego producenta. Wtedy ma się pewność solidności i jakości wykonania. Sprawdź propozycje dostępne na naszej stronie.


Podobne artykuły blogowe

Schowki blaszane do ogrodu lub ogródka działkowego — kiedy warto się zdecydować na budowę?

Każdy miłośnik ogrodu doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie porządku...

Zalety montażu okna w garażu blaszanym

Garaże blaszane cieszą się dużą popularnością ze względu na niskie...

Garaże blaszane jako miejsce do przechowywania sprzętu ogrodniczego.

Przyszła wiosna, a wraz z nią czas na rozpoczęcie prac...

Garaże blaszane z montażem i bez montażu, porównanie dwóch opcji.

Garaże blaszane są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego i...

Kiedy warto postawić garaże blaszane wielostanowiskowe?

W dzisiejszych czasach, gdy w gospodarstwach domowych jest coraz więcej...

Jak zaoszczędzić na kosztach zakupu garażu blaszanego lub wiaty garażowej z blachy?

Wielu właścicieli domów decyduje się na budowę garażu lub wiaty...

Jak zakotwić garaż blaszany?

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca...

Budowa garaży z profili stalowych

Budowa garażu to średnio skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga jednak odpowiedniego...

Jakie są możliwości aranżacji wnętrza garażu blaszanego?

Garaż to miejsce, w którym zwykle przechowujemy samochód, ale może...

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej...

Blaszany garaż jako pomieszczenie gospodarcze?

Blaszaki to popularne rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowego pomieszczenia gospodarczego...

Czy trzeba robić wylewkę pod garaż blaszany?

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebna jest wylewka pod garaż blaszany...