Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego warto zainwestować w solidny garaż. Do wyboru są najróżniejsze konstrukcje, od murowanych po stalowe. Te ostatnie, nazywane też blaszakami, przeżywają w ostatnim czasie swój renesans. Nic dziwnego więc, że właściciele pojazdów często mają dylemat, które rozwiązanie wybrać. Dlatego w tym artykule odpowiadamy na pytanie – czy warto nabyć garaż z blachy? Przekonaj się o tym już teraz!

garaz blaszak 3x5 dwuspadowy brama uchylna

 

Garaż blaszany – nowe oblicze sprawdzonego rozwiązania

Jeszcze do niedawna blaszaki kojarzyły się z mało estetycznymi konstrukcjami. Ot, kilka znitowanych, przytwierdzonych do gruntu płyt blachy. Nie można było im jednak odmówić funkcjonalności, jak i atrakcyjności pod względem cenowym. Współcześnie, choć wciąż są proste, uległy pewnym zmianom, a producenci tych rozwiązań oferują coraz lepsze produkty. Współczesne garaże blaszane pod każdym względem wyprzedziły swoich poprzedników!

Jakie są zalety garażu blaszanego?

Wśród atutów często pojawiających się przy omawianiu plusów postawienia tego typu konstrukcji wymienia się cenę. Jednak nie jest ona jedyną, a nawet najważniejszą korzyścią takich zabudów. Jakie są zalety garażu blaszanego?

Wyjątkowa estetyka

Współczesne projekty są dużo bardziej zaawansowane niż te, które wykorzystywało się jeszcze przed nieco ponad dekadą. Blacha trapezowa może być dodatkowo powlekana, dzięki czemu nada się jej niemal dowolny kolor i wykończenie. Jeśli marzy Ci się garaż przy domu w drewnie – wystarczy przejrzeć ofertę dobrego producenta!

Możliwość wyboru wyglądu takiej zabudowy jest bardzo ważna, gdyż blaszak dzięki temu staje się w pełni integralną częścią całego podwórza. To już nie konstrukcja, którą trzeba schować, by nie zaburzała wyglądu działki. Za to świetnie skomponuje się z elewacją domu.

Wysoka trwałość

Blacha ocynkowana i powlekana jest odporna na wiele negatywnych czynników, w tym m.in. działanie korozji. Dzięki temu garaż blaszany nie musi być malowany nawet przez wiele lat. Jeśli dodatkowo został zamontowany zgodnie z najwyższymi standardami łatwo przetrzyma wiele niesprzyjających warunków atmosferycznych, w tym nawałnice i silne wiatry.

Duża praktyczność

Ogromną zaletą garaży blaszanych jest fakt, że ich wymiary da się dopasować do indywidualnych potrzeb. Projekt może przewidywać więc np. miejsce na więcej niż 1 samochód lub zakładać funkcjonalny warsztat w środku, magazyn na narzędzia lub nawet spiżarkę. Dodatkowo blaszaki mogą być wyposażone w liczne udogodnienia, w tym m.in. okna, boczne drzwi, ocieplenie czy automatyczne bramy.

Prosta konstrukcja

Podstawowa wersja nowoczesnego garażu blaszanego składa się z blachy, profili stalowych i nitów. Bywa on zazwyczaj jedno- lub dwuspadowy. Do solidnego przytwierdzenia do gleby zaś potrzebna jest albo odpowiednia podmurówka, albo wylewka betonowa oraz specjalne kotwy. Tak prosta konstrukcja sprawia, że składa się go łatwo i szybko, a w razie konieczności można go błyskawicznie rozebrać.

Przystępna cena

Prosta konstrukcja, znacznie tańsze materiały niż w przypadku zabudów murowanych oraz niewielka ilość pracy przy budowie sprawiają, że garaże blaszane są tanie. Ich cena zaczyna się od około 2500 złotych. Nic dziwnego, że koszt zakupu i montażu uznaje się za jedną z największych zalet tego rozwiązania!

Czy warto kupić garaż blaszany? Zdecydowanie tak!

Są różne zalety garażu blaszanego, a powyżej mogłeś zapoznać się z najważniejszymi. Dobra cena, możliwość indywidualnego dopasowania konstrukcji, jej wysoka trwałość, a także oryginalna estetyka… to część atutów, jakie mają blaszaki. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej – zajrzyj do naszej oferty, gdzie znajdziesz szeroki wybór takich zabudów.


Podobne artykuły blogowe

Schowki blaszane do ogrodu lub ogródka działkowego — kiedy warto się zdecydować na budowę?

Każdy miłośnik ogrodu doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie porządku...

Kiedy warto postawić garaże blaszane wielostanowiskowe?

W dzisiejszych czasach, gdy w gospodarstwach domowych jest coraz więcej...

Jak zaoszczędzić na kosztach zakupu garażu blaszanego lub wiaty garażowej z blachy?

Wielu właścicieli domów decyduje się na budowę garażu lub wiaty...

Jak zakotwić garaż blaszany?

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca...

Budowa garaży z profili stalowych

Budowa garażu to średnio skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga jednak odpowiedniego...

Jakie są możliwości aranżacji wnętrza garażu blaszanego?

Garaż to miejsce, w którym zwykle przechowujemy samochód, ale może...

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej...

Blaszany garaż jako pomieszczenie gospodarcze?

Blaszaki to popularne rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowego pomieszczenia gospodarczego...

Czy trzeba robić wylewkę pod garaż blaszany?

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebna jest wylewka pod garaż blaszany...

Powiększenie garażu blaszanego na wiosnę

Wraz z topniejącym śniegiem i ustępującą zimą wszyscy właściciele domów...

Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są...

Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego...