Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są trwałe, funkcjonalne i dopasowane do indywidualnych oczekiwań? W atrakcyjnej cenie możesz nabyć konstrukcje blaszane na zamówienie. Taka zabudowa ma wiele zalet, w tym przede wszystkim – jest „skrojona na miarę” Twoich potrzeb. Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając blaszak dla siebie? Dowiedz się więcej z tego artykułu!

garaze blaszane zloty dab 6x6

 

Dopasuj wymiary do konkretnych potrzeb

Pierwsze, o czym warto pamiętać jeśli decydujesz się na garaż blaszany na zamówienie, to dobór odpowiednich wymiarów. Rozmiar blaszaka musi odpowiadać:

  • ilości miejsca, jaką możesz przeznaczyć na działce,
  • określonemu prawnie metrażowi takiej konstrukcji i minimalnym odległościom od granicy,
  • Twoim potrzebom.

Wiele więc zależy od tego, jak dużą powierzchnią działki dysponujesz, by ustawić na niej taką zabudowę. Z drugiej strony warto pamiętać, że gabaryty garażu powinny korelować z głównym budynkiem – czyli nie powinien być zbyt duży, aby nie tworzył wrażenia przytłoczenia, ani zbyt mały, by nie ginął w całej aranżacji nieruchomości.

Zwykle takie konstrukcje stawia się nie tylko po to, by trzymać w nich samochód czy kilka aut. Często stanowią też magazyn na narzędzia lub cały przydomowy warsztat. Niektórzy wygospodarowują w nich również przestrzeń np. na domowe przetwory. Dlatego określając rozmiary garażu blaszanego należy uwzględnić dodatkowe miejsce na to, by swobodnie się po nim poruszać, zmieścić narzędzia lub słoiki albo wykonywać poszczególne prace.

Dobierz odpowiedni model, wzór i kolor

Decydując się na garaż blaszany na zamówienie, trzeba także określić jego typ. W sprzedaży u producentów takich konstrukcji często znajdują się zabudowy z dachami jedno- i dwuspadowymi. Te drugie zazwyczaj stosuje się przy większych obiektach. Trzeba też wybrać sposób zamykania. Powszechnie stosuje się bramy unoszone, przesuwne, jak i tradycyjnie rozwierane skrzydła. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Wrota podnoszone np. można dodatkowo zaopatrzyć w system automatycznego otwierania, co ułatwia korzystanie z garażu.

Przy kupowaniu blaszaków od dobrego producenta często jeszcze pojawia się opcja wykonania okna oraz drzwi bocznych. To pozwala wpuścić więcej naturalnego światła oraz wchodzić i opuszczać je bez otwierania głównej bramy.

To jednak nie wszystko. Trzeba pamiętać, że współczesne zabudowy tego typu swobodnie dopasuje się do wyglądu nieruchomości. Możesz więc wybierać wśród różnych wariantów, stawiając np. na imitację drewna lub na wiele różnych barw dostępnych w palecie RAL. W ten sposób łatwo dobierzesz wygląd garażu blaszanego do elewacji i stanie się on spójnym elementem działki.

Wybierz odpowiednie podłoże

Wybierając zarówno konstrukcję na zamówienie, jak i opartą na gotowych projektach, powinno się właściwie przygotować podłoże. Teoretycznie da się zamontować blaszak na „gołej ziemi”. Jednak w praktyce takie rozwiązanie okazuje się nietrwałe. Najlepsze wyjście to wylewka betonowa, w której garaż może zostać solidnie zakotwiony. Rozwiązaniem pośrednim jest betonowa podmurówka, ciągnąca się po linii ścian. Największy porządek jednak i najwyższą trwałość zapewnia pełen fundament.

Garaż z blachy – wybierz model odpowiedni dla siebie!

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze punkty, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając garaż blaszany na zamówienie. Oprócz tego, że liczą się indywidualne oczekiwania, to trzeba mieć na uwadze jeszcze jedną, ważną kwestię – aby stawiać na sprawdzonych producentów. Tylko wtedy zyskuje się gwarancję trwałości i najwyższej jakości. Dlatego już teraz zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Podobne artykuły blogowe

Schowki blaszane do ogrodu lub ogródka działkowego — kiedy warto się zdecydować na budowę?

Każdy miłośnik ogrodu doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie porządku...

Kiedy warto postawić garaże blaszane wielostanowiskowe?

W dzisiejszych czasach, gdy w gospodarstwach domowych jest coraz więcej...

Jak zaoszczędzić na kosztach zakupu garażu blaszanego lub wiaty garażowej z blachy?

Wielu właścicieli domów decyduje się na budowę garażu lub wiaty...

Jak zakotwić garaż blaszany?

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca...

Budowa garaży z profili stalowych

Budowa garażu to średnio skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga jednak odpowiedniego...

Jakie są możliwości aranżacji wnętrza garażu blaszanego?

Garaż to miejsce, w którym zwykle przechowujemy samochód, ale może...

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej...

Blaszany garaż jako pomieszczenie gospodarcze?

Blaszaki to popularne rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowego pomieszczenia gospodarczego...

Czy trzeba robić wylewkę pod garaż blaszany?

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebna jest wylewka pod garaż blaszany...

Powiększenie garażu blaszanego na wiosnę

Wraz z topniejącym śniegiem i ustępującą zimą wszyscy właściciele domów...

Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są...

Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego...