Powiększenie garażu blaszanego na wiosnę

garaz blaszak 3x5 dwuspadowy brama uchylna

Wraz z topniejącym śniegiem i ustępującą zimą wszyscy właściciele domów zaczynają zastanawiać się nad tym jak będzie w tym roku wyglądać ich ogród, jaki sprzęt trzeba będzie wymienić, jakich zmian, dokonać, co poprawić co naprawić, a co wymienić. W takich razach może okazać się też, że konieczna będzie rozbudowa garażu blaszanego.

Styczeń to też popularny okres na wymianę – kupno nowego auta – ubiegłoroczne roczniki sprzedawane są już dużo taniej i można sporo zaoszczędzić. Jeśli na poprzedni samochód zaopatrzyliśmy się w garaż podstawowych wymiarów 3 × 5 to teraz nasze nowe auto może nie mieścić się już tak łatwo jak poprzednie. Naturalnie pierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy jest, że konieczna jest rozbudowa garażu. Chwytamy za telefon, dzwonimy do firmy, od której kupiliśmy garaż i tu czeka nas niemiła niespodzianka. Okazuje się, że aby przedłużyć garaż o dodatkowy metr czy pół metra trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, a dodatkowo taka rozbudowa garażu blaszanego będzie nas sporo kosztować. Oczywiście jest to wykonalne, ale niestety bardziej skomplikowane niż byśmy chcieli.

Rodzaje garaży z blachy

Jeśli zamawialiśmy konstrukcję bezpośrednio u producenta to mieliśmy do wyboru bardzo dużo wariantów. Zrobienie garaży szerszych, dłuższych czy wyższych nie stanowi bowiem najmniejszego problemu zwłaszcza dla doświadczonych producentów. W takim wypadku późniejsza rozbudowa garażu nie powinna być konieczna. Do dyspozycji mamy bowiem wymiary nietypowe 3.5x 5.5; 4m x 6m; 6 x 5.5m czy nawet 7x6 lub 8x7 – możemy też zamówić garaż w niepełnych wymiarach jak 3.70 × 5.80 jeśli akurat tyle miejsca mamy na posesji. Podczas rozmowy z doświadczonym konsultantem na pewno dowiemy się, żeby nie kupować garażu „na styk”, bo nawet jeśli teraz jeździmy oplem corsa to za rok czy dwa np gdy powiększy się rodzina trzeba będzie zaparkować Insignię lub jakieś rodzinne kombi.

plan powiększania garażu

Sposoby na zwiększenie powierzchni użytkowej

Oprócz przypadku, w którym wymieniamy samochód na większy, należy pamiętać, że z czasem w garażu swoje miejsce znajdują rozliczne rzeczy potrzebne, ale nie na co dzień jak np. kosiarka, taczki czy rozwijak z wężem ogrodowym. Wówczas okazuje się, że niebagatelne znaczenie ma także szerokość posiadanej konstrukcji. O ile w wypadku przedłużenia można pokusić się o takie kosztowne rozwiązanie, o tyle rozbudowa garażu blaszanego na szerokość to już naprawdę skomplikowana sprawa i nawet producent nie jest tu w stanie wiele poradzić. Należałoby w tym wypadku wymienić za krótkie elementy konstrukcji dachu, dosztukować (o ile przez wzgląd na układ bramy będzie to możliwe) ścianę frontową oraz tylną, i dodatkowo wymienić za krótkie poszycie dachu.

Koszty i wykonanie blaszaka

Jak można się łatwo domyślić po przeczytaniu powyższego akapitu, ponieważ ingerencja w konstrukcję jest naprawdę głęboka i należy w praktyce wymienić cały dach, rozbudowa garażu celem poszerzenia jest kosztowo porównywalna zamówieniem nowego blaszaka.

Do kosztów materiałów należy doliczyć bowiem koszty dojazdu, pracy montażystów – a przeróbka każdego garażu zawsze trwa dłużej niż złożenie takiej samej nowej konstrukcji.

Biorąc pod uwagę wyżej przedstawione okoliczności nasuwa się jeden wniosek – najlepiej podczas zakupu kierować się nie tylko kryterium ceny, ale też wziąć pod uwagę fakt, że garaż będzie nam służył na przestrzeni wielu lat i z czasem jego parametry będą musiały sprostać naszym zwiększającym się wymaganiom.


Podobne artykuły blogowe

Schowki blaszane do ogrodu lub ogródka działkowego — kiedy warto się zdecydować na budowę?

Każdy miłośnik ogrodu doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie porządku...

Zalety montażu okna w garażu blaszanym

Garaże blaszane cieszą się dużą popularnością ze względu na niskie...

Garaże blaszane jako miejsce do przechowywania sprzętu ogrodniczego.

Przyszła wiosna, a wraz z nią czas na rozpoczęcie prac...

Garaże blaszane z montażem i bez montażu, porównanie dwóch opcji.

Garaże blaszane są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego i...

Kiedy warto postawić garaże blaszane wielostanowiskowe?

W dzisiejszych czasach, gdy w gospodarstwach domowych jest coraz więcej...

Jak zaoszczędzić na kosztach zakupu garażu blaszanego lub wiaty garażowej z blachy?

Wielu właścicieli domów decyduje się na budowę garażu lub wiaty...

Jak zakotwić garaż blaszany?

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca...

Budowa garaży z profili stalowych

Budowa garażu to średnio skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga jednak odpowiedniego...

Jakie są możliwości aranżacji wnętrza garażu blaszanego?

Garaż to miejsce, w którym zwykle przechowujemy samochód, ale może...

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej...

Blaszany garaż jako pomieszczenie gospodarcze?

Blaszaki to popularne rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowego pomieszczenia gospodarczego...

Czy trzeba robić wylewkę pod garaż blaszany?

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebna jest wylewka pod garaż blaszany...