Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

garaż otwarty

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy lub parkowania samochodu. Najlepiej taki garaż ubezpieczyć przy okazji ubezpieczania domu. Aby obiekty tego typu nie stały się ofiarą kradzieży, ważne jest, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na to, jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą.

Zamek do garażu – podstawowe zabezpieczenie

Podstawowym elementem zabezpieczenia garażu jest ryglujący zamek lub solidna kłódka trzpieniowa. Warto jednak pamiętać, że choć tradycyjne zamki do drzwi są łatwe do sforsowania i nie stanowią skutecznej ochrony przed włamywaczami to tak naprawdę żaden zamek przed nimi nie chroni, a „obwieszenie” blaszaka dodatkowymi kłódkami może stanowić sugestię, że w środku znajduje się coś bardzo cennego. Najlepiej wybrać model wykonany ze stali, który posiada zamek i min. 1 ucho na kłódkę. Dobrym rozwiązaniem są również zamki bębenkowe, ponieważ ich konstrukcja sprawia, że są one bardzo odporne na próby sforsowania.

zamek zabezpieczający garaż

Czy alarm do garażu sprawdzi się?

Alarm to kolejny sposób na zabezpieczenie garażu przed kradzieżą. Dobrej jakości system alarmowy powinien być wyposażony w czujki ruchu oraz wibracji. W przypadku wykrycia nieprawidłowości np. próby włamania lub przemieszczenia w garażu, alarm powinien włączyć się, informując właściciela o zagrożeniu. Ważne jest, aby alarm był odpowiednio czuły a sam blaszak odpowiednio zamocowany do podłoża, aby nie dochodziło do samoczynnego wzbudzenia alarmu.

Brama garażowa – dodatkowe zabezpieczenie

Kolejnym sposobem na zabezpieczenie garażu przed kradzieżą jest solidna brama. Powinna być wykonana z solidnego materiału np. w całości z profili zamkniętych i być ryglowana dwupunktowo. Teoretycznie najbardziej efektywne będą bramy z automatycznym otwieraniem, które nie tylko zwiększą wygodę użytkowania, ale również skutecznie ograniczą dostęp do garażu dla osób niepowołanych. Każdy producent garażu po poinformowaniu go o zamiarze montażu automatu do bram, przygotuje w odpowiedni sposób konstrukcję garażu.

System monitoringu – kontrola zdalna

Innym sposobem na zabezpieczenie garażu jest system monitoringu. Dzięki niemu będziesz miał kontrolę nad swoim mieniem nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Kamery monitoringu pozwalają na wczesne wykrycie zagrożeń i przestępstw oraz skuteczne działania zapobiegawcze. System monitoringu to również dobry sposób na identyfikację sprawców włamania po fakcie.

Oświetlenie – skuteczna obrona w nocy

Oprócz wymienionych powyżej zabezpieczeń warto zadbać również o odpowiednią ochronę otoczenia garażu. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie czujników ruchu oraz oświetlenia na terenie posesji. Dzięki temu potencjalni włamywacze będą mieli mniej czasu i okazji na dokonanie kradzieży.

Dobrze zamknięte drzwi i analiza nowoczesnych rozwiązań technologicznych

Ostatecznie na skuteczne zabezpieczenie garażu składają się wszelkie małe elementy, które w całości tworzą bezpieczną przestrzeń. Warto zadbać o regularne sprawdzanie i ewentualną wymianę zamków oraz korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Pamiętajmy też o podstawach – zamykajmy altankę i wejście do ogrodu na klucz, umieszczajmy na bramie tabliczkę informującą o groźnym psie na posesji oraz utrzymujmy dobry kontakt z sąsiadami.

 

Podsumowując, zabezpieczenie garażu blaszanego przed kradzieżą wymaga zastosowania kilku działań. Warto zadbać o odpowiedni zamek, system alarmowy oraz ochronę otoczenia garażu. Tylko wtedy można mieć pewność, że nasze mienie będzie bezpieczne.


Podobne artykuły blogowe

Schowki blaszane do ogrodu lub ogródka działkowego — kiedy warto się zdecydować na budowę?

Każdy miłośnik ogrodu doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie porządku...

Zalety montażu okna w garażu blaszanym

Garaże blaszane cieszą się dużą popularnością ze względu na niskie...

Garaże blaszane jako miejsce do przechowywania sprzętu ogrodniczego.

Przyszła wiosna, a wraz z nią czas na rozpoczęcie prac...

Garaże blaszane z montażem i bez montażu, porównanie dwóch opcji.

Garaże blaszane są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego i...

Kiedy warto postawić garaże blaszane wielostanowiskowe?

W dzisiejszych czasach, gdy w gospodarstwach domowych jest coraz więcej...

Jak zaoszczędzić na kosztach zakupu garażu blaszanego lub wiaty garażowej z blachy?

Wielu właścicieli domów decyduje się na budowę garażu lub wiaty...

Jak zakotwić garaż blaszany?

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca...

Budowa garaży z profili stalowych

Budowa garażu to średnio skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga jednak odpowiedniego...

Jakie są możliwości aranżacji wnętrza garażu blaszanego?

Garaż to miejsce, w którym zwykle przechowujemy samochód, ale może...

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej...

Blaszany garaż jako pomieszczenie gospodarcze?

Blaszaki to popularne rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowego pomieszczenia gospodarczego...

Czy trzeba robić wylewkę pod garaż blaszany?

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebna jest wylewka pod garaż blaszany...