Drzwi do garażu blaszanego

Kupując garaż blaszany, popularnie zwany blaszakiem, powinniśmy uwzględnić kilka aspektów, które wpłyną na jego funkcjonalność.

brama do garażu blaszanego

Podstawowym z nich jest wielkość, którą należy dopasować do miejsca, jakie możemy przeznaczyć na jego postawienie. Innym zaś, będzie kolor i połysk, lub jego brak. Najważniejszym elementem każdego garażu są jednak drzwi, które będą chronić to, co znajdzie się w środku. O wyborze tego zabezpieczenia będzie właśnie ten wpis.

Podstawowe informacje o drzwiach do garażu i jak je wybrać

Aby dobrze zrozumieć to, jak istotnym elementem każdego garażu są jego drzwi, powinniśmy najpierw zadać sobie pytanie po co w ogóle je montujemy? Ich podstawową funkcją jest zabezpieczenie samochodu, lub innych rzeczy, znajdujących się we wnętrzu blaszaka. Dzięki nim uniemożliwiamy potencjalnemu złodziejowi dostęp do środka, chronimy dobytek przed wodą, czy też wysoką temperaturą, a także dajemy sobie możliwość na swobodne przemieszczanie chronionych rzeczy.

Dzięki odpowiedniemu doborowi drzwi, nasz garaż będzie w stu procentach odgrywał swoją rolę. Przy ich wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, co uznamy za najważniejszą ich funkcję. Rozmiar będzie w tym przypadku bardzo ważnym elementem. Jeżeli w drzwiach ma się zmieścić samochód, to oczywistym jest, że powinny być one odpowiednio szerokie. Jeżeli zaś będziemy w nim trzymać jedynie niewielkie narzędzia, to można pozwolić sobie na montaż zdecydowanie mniejszych. Innym aspektem jest kolor i rodzaj bramy.

Jaki rodzaj jest najlepszy?

Obecnie na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje drzwi garażowych, proponowanych do blaszaka. Jest to brama uchylna i dwuskrzydłowa. Ta uchylna prezentuje się bardziej nowocześnie i w niektórych przypadkach może być bardziej praktyczna. Otwierana zajmuje bowiem mniej miejsca, a jej zamknięcie jest, jak mogłoby się wydawać, bezpieczniejsze. Dobrze sprawdza się na ograniczonej przestrzeni, takiej jak na przykład parkingi publiczne z garażami blaszanymi, gdzie wjeżdżając do środka powinno się zajmować jak najmniej miejsca, aby nie utrudniać ruchu innym ludziom.

Bramy dwuskrzydłowe charakteryzują się tym, że mogą być otwierane jedynie w połowie. Nie trzeba więc otwierać całego garażu, aby wejść do środka, co jest sporym ich atutem. Jest to bardzo często spotykane rozwiązanie na przydomowych parkingach przy prywatnych posesjach, a także w blaszakach, których celem jest magazynowanie jakichś rzeczy.

Innym, najmniej popularnym rodzajem drzwi do garażu blaszanego są drzwi pojedyncze. Są one wąskie, dlatego wjazd samochodem okaże się w tym przypadku niemożliwy. Wyposażony w nie blaszak pełnić więc może jedynie funkcję magazynu, lub warsztatu.

Dobór koloru drzwi garażowych

Kolor jest kwestią nie podlegającą dyskusji, ze względu na to, że jest on kwestią gustu. Najczęściej jednak dobiera się go pod całości garażu, co nie powinno nikogo dziwić. Najpopularniejszym jest więc srebrny, brązowy, czerwony i niebieski. W przypadku ustawienia blaszaka na prywatnej posesji, na której będzie on w większości zasłonięty przez rośliny, bądź też inne budynki, można jednak puścić wodze fantazji i zadbać o to, aby brama miała unikalny i specyficzny charakter. Dobór koloru nie powinien więc być uzależniony tylko i wyłącznie od gustu właściciela, ale przede wszystkim od tego, gdzie garaż będzie się znajdował i czy nie będzie się wyróżniał z otoczenia. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w miejscach publicznych, ponieważ złote drzwi z pewnością będą rzucały się w oczy, nie tylko przechodniom, ale też złodziejom.

Podobne artykuły blogowe

Schowki blaszane do ogrodu lub ogródka działkowego — kiedy warto się zdecydować na budowę?

Każdy miłośnik ogrodu doskonale wie, jak ważne jest utrzymanie porządku...

Zalety montażu okna w garażu blaszanym

Garaże blaszane cieszą się dużą popularnością ze względu na niskie...

Garaże blaszane jako miejsce do przechowywania sprzętu ogrodniczego.

Przyszła wiosna, a wraz z nią czas na rozpoczęcie prac...

Garaże blaszane z montażem i bez montażu, porównanie dwóch opcji.

Garaże blaszane są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego i...

Kiedy warto postawić garaże blaszane wielostanowiskowe?

W dzisiejszych czasach, gdy w gospodarstwach domowych jest coraz więcej...

Jak zaoszczędzić na kosztach zakupu garażu blaszanego lub wiaty garażowej z blachy?

Wielu właścicieli domów decyduje się na budowę garażu lub wiaty...

Jak zakotwić garaż blaszany?

Garaż blaszany to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują miejsca...

Budowa garaży z profili stalowych

Budowa garażu to średnio skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga jednak odpowiedniego...

Jakie są możliwości aranżacji wnętrza garażu blaszanego?

Garaż to miejsce, w którym zwykle przechowujemy samochód, ale może...

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed kradzieżą?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej...

Blaszany garaż jako pomieszczenie gospodarcze?

Blaszaki to popularne rozwiązanie dla osób poszukujących dodatkowego pomieszczenia gospodarczego...

Czy trzeba robić wylewkę pod garaż blaszany?

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebna jest wylewka pod garaż blaszany...