Drzwi do garażu blaszanego

Kupując garaż blaszany, popularnie zwany blaszakiem, powinniśmy uwzględnić kilka aspektów, które wpłyną na jego funkcjonalność.

brama do garażu blaszanego

Podstawowym z nich jest wielkość, którą należy dopasować do miejsca, jakie możemy przeznaczyć na jego postawienie. Innym zaś, będzie kolor i połysk, lub jego brak. Najważniejszym elementem każdego garażu są jednak drzwi, które będą chronić to, co znajdzie się w środku. O wyborze tego zabezpieczenia będzie właśnie ten wpis.

Podstawowe informacje o drzwiach do garażu i jak je wybrać

Aby dobrze zrozumieć to, jak istotnym elementem każdego garażu są jego drzwi, powinniśmy najpierw zadać sobie pytanie po co w ogóle je montujemy? Ich podstawową funkcją jest zabezpieczenie samochodu, lub innych rzeczy, znajdujących się we wnętrzu blaszaka. Dzięki nim uniemożliwiamy potencjalnemu złodziejowi dostęp do środka, chronimy dobytek przed wodą, czy też wysoką temperaturą, a także dajemy sobie możliwość na swobodne przemieszczanie chronionych rzeczy.

Dzięki odpowiedniemu doborowi drzwi, nasz garaż będzie w stu procentach odgrywał swoją rolę. Przy ich wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, co uznamy za najważniejszą ich funkcję. Rozmiar będzie w tym przypadku bardzo ważnym elementem. Jeżeli w drzwiach ma się zmieścić samochód, to oczywistym jest, że powinny być one odpowiednio szerokie. Jeżeli zaś będziemy w nim trzymać jedynie niewielkie narzędzia, to można pozwolić sobie na montaż zdecydowanie mniejszych. Innym aspektem jest kolor i rodzaj bramy.

Jaki rodzaj jest najlepszy?

Obecnie na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje drzwi garażowych, proponowanych do blaszaka. Jest to brama uchylna i dwuskrzydłowa. Ta uchylna prezentuje się bardziej nowocześnie i w niektórych przypadkach może być bardziej praktyczna. Otwierana zajmuje bowiem mniej miejsca, a jej zamknięcie jest, jak mogłoby się wydawać, bezpieczniejsze. Dobrze sprawdza się na ograniczonej przestrzeni, takiej jak na przykład parkingi publiczne z garażami blaszanymi, gdzie wjeżdżając do środka powinno się zajmować jak najmniej miejsca, aby nie utrudniać ruchu innym ludziom.

Bramy dwuskrzydłowe charakteryzują się tym, że mogą być otwierane jedynie w połowie. Nie trzeba więc otwierać całego garażu, aby wejść do środka, co jest sporym ich atutem. Jest to bardzo często spotykane rozwiązanie na przydomowych parkingach przy prywatnych posesjach, a także w blaszakach, których celem jest magazynowanie jakichś rzeczy.

Innym, najmniej popularnym rodzajem drzwi do garażu blaszanego są drzwi pojedyncze. Są one wąskie, dlatego wjazd samochodem okaże się w tym przypadku niemożliwy. Wyposażony w nie blaszak pełnić więc może jedynie funkcję magazynu, lub warsztatu.

Dobór koloru drzwi garażowych

Kolor jest kwestią nie podlegającą dyskusji, ze względu na to, że jest on kwestią gustu. Najczęściej jednak dobiera się go pod całości garażu, co nie powinno nikogo dziwić. Najpopularniejszym jest więc srebrny, brązowy, czerwony i niebieski. W przypadku ustawienia blaszaka na prywatnej posesji, na której będzie on w większości zasłonięty przez rośliny, bądź też inne budynki, można jednak puścić wodze fantazji i zadbać o to, aby brama miała unikalny i specyficzny charakter. Dobór koloru nie powinien więc być uzależniony tylko i wyłącznie od gustu właściciela, ale przede wszystkim od tego, gdzie garaż będzie się znajdował i czy nie będzie się wyróżniał z otoczenia. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w miejscach publicznych, ponieważ złote drzwi z pewnością będą rzucały się w oczy, nie tylko przechodniom, ale też złodziejom.

Podobne artykuły blogowe

Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są...

Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego...

Nowoczesne garaże blaszane – czym się wyróżniają?

Coraz więcej osób zmienia swoje wyobrażenie o garażach blaszanych. Niegdyś...

Jak wybrać garaż?

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego samochodu? Obejrzyj najlepsze projekty garaży i...

Jakie wymiary powinien mieć garaż na 1 i 2 auta?

W sytuacji, gdy posiadasz dwa auta, potrzebny jest garaż dwustanowiskowy. To...

Kiedy zbudować garaż wolnostojący obok domu?

Zakup lub budowa domu jednorodzinnego wymaga uwzględnienia szeregu czynników. Jednym...

Jak wykonać ocieplenie garażu blaszanego?

Ocieplenie garaży blaszanych to przydatny dodatek – dzięki temu lepiej...

Garaże blaszane – zamawianie, montaż i formalności

Garaże blaszane nie bez powodu cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem...

Jaką blachę wybrać na garaż blaszany - akryl czy ocynk?

Garaż blaszak może być wykonany z różnych rodzajów blach, a...

Każdy właściciel prywatnej posesji pragnie zapewnić sobie i swoim bliskim...

Garaż blaszany - jaki blaszak wybrać - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Lekkie i łatwe do postawienia konstrukcje garaży blaszanych to świetne...

Garaż blaszany jako alternatywa dla domków ogrodowych z marketów

Jeżeli posiadasz własny ogród i spore tereny prywatne do wykorzystania...