O zastosowaniu garaży blaszanych - słów kilka

Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zastosowaniami garaży blaszanych, oferowanych przez naszą firmę

Konstrukcja 4x6 spory blaszak na osobówkęGaraże blaszane, potocznie nazywane „blaszakami”, od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością.


Są chętnie wybierane przez użytkowników ze względu na ich atrakcyjną cenę, dobrą jakość wykonania oraz szybkość i prostotę realizacji całej inwestycji. Garaże blaszane w większości przypadków nie potrzebują bowiem pozwolenia na budowę, z łatwością mogą zostać przeniesione w inne miejsce, a przede wszystkim są uniwersalnymi budynkami, które mogą spełniać różne role i funkcje.

Ci z nas, którzy nie są jeszcze posiadaczami blaszanego garażu, często nie zdają sobie sprawy, do jak wielu celów może on posłużyć. Jakie są najpraktyczniejsze zastosowania garaży blaszanych? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz czytając ten artykuł.

Ochrona samochodu przed deszczem, śniegiem i gradem

Podstawową i zarazem najczęściej wybieraną przez użytkowników funkcją garażu blaszanego jest przechowywanie w nim samochodu. Są one bowiem wykonane z trwałych i solidnych materiałów, które doskonale ochronią auto przed działaniem na nie szkodliwych warunków atmosferycznych. Przechowywanie w zamkniętym garażu samochodu zapobiega rdzewieniu jego metalowych elementów pod wpływem opadów deszczu/śniegu oraz uszkodzeniom zewnętrznym mogącym powstać np. podczas opadów gradu. W zimie garaże blaszane kolei ochronią nasz pojazd przed szkodliwym działaniem mrozu. Dzięki temu, bez problemu uruchomimy samochód nawet podczas największych mrozów oraz zapobiegniemy jego psuciu się pod wpływem rdzy czy wilgoci.

Domki ogrodowe schowki narzędziowe z blachy

Miejsce na przechowywanie narzędzi

Oprócz samego samochodu, garaże blaszane są doskonałym miejscem do przechowywania rowerów, wózków dziecięcych, akcesoriów ogrodowych oraz narzędzi. Dzięki ustawieniu garażu na naszym podwórku, mamy łatwy dostęp do wszystkich tych przedmiotów. Dodatkowo, tak jak w przypadku samochodu, są one chronione przed oddziaływaniem na nie szkodliwych warunków atmosferycznych i późniejszym niszczeniem. Garaż blaszany odpowiedniej wielkości bez problemu zmieści w swoim wnętrzu zarówno nasze auto, jak i inne mniejsze akcesoria. Garaże blaszane mogą być także zamykane na klucz, dzięki czemu ich zawartość będzie doskonale chroniona przed dostępem do niej osób nieuprawionych.

 

Schowek na pojemniki na śmieci

Ciekawym zastosowaniem garaży blaszanych jest także możliwość ich przeznaczenia jako miejsca przechowywania pojemników i kontenerów na śmieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze podwórko zyska bardziej estetyczny i atrakcyjny dla oka wygląd. Przechowywanie śmieci w zadaszonym garażu chroni także zawartość pojemników przed ich zamoknięciem ułatwiając tym samym pracę służbom porządkowym oraz usprawnia proces segregacji odpadów. Będzie to więc doskonałe rozwiązanie nie tylko dla tych osób, które pragną posiadać ładne i zadbane podwórko, ale także dla tych, którzy szczególną wagę przykładają do ekologicznych rozwiązań i życiu w zgodzie ze środowiskiem.

Garaże blaszane nie tylko dla osób prywatnych

garaże szeregowe dla firm i instytucji

Wbrew pozorom garaże wykonane z blachy sprawdzą się doskonale nie tylko do prywatnych zastosowań. Coraz częściej spotykane są one także jako konstrukcje o przeznaczeniu rolniczym lub przemysłowym. Wpływa na to trwałość samych garaży oraz prosty sposób ich postawienia. Gotowy garaż (o standardowym rozmiarze i parametrach) można bowiem ustawić w miejscu docelowym w ciągu zaledwie 30 min. Rolnicy wykorzystują garaże blaszane jako miejsce do przechowywania pojazdów i maszyn rolniczych, narzędzi, a także do składowania zbiorów.

Nie ulega wątpliwości, że garaże blaszane mają ogromną ilość zastosowań. Nic nie stoi także na przeszkodzie by garaż pełnił kilka różnych funkcji jednocześnie. W zależności od jego wielkości możemy go bowiem wykorzystać zarówno do przechowywania samochodu, narzędzi ogrodowych, rowerów, czy nawet zrobić z niego warsztat dla majsterkowicza bądź miejsce traktowane jako dodatkowe pomieszczenie domowe w którym urządzimy sobie i naszym najbliższym pokój gier czy małą przydomową siłownię. To, do czego ostatecznie przeznaczymy naszego „blaszaka” zależy tylko i wyłącznie od nas, naszej wyobraźni oraz osobistych potrzeb.

Podobne artykuły blogowe

Garaż blaszany na zamówienie – na co zwrócić uwagę?

Szukasz odpowiedniego garażu na swoją posesję? Potrzebujesz rozwiązań, które są...

Czy warto nabyć garaż z blachy?

Każdy samochód powinien mieć odpowiednią ochronę w czasie postoju. Dlatego...

Nowoczesne garaże blaszane – czym się wyróżniają?

Coraz więcej osób zmienia swoje wyobrażenie o garażach blaszanych. Niegdyś...

Jak wybrać garaż?

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego samochodu? Obejrzyj najlepsze projekty garaży i...

Jakie wymiary powinien mieć garaż na 1 i 2 auta?

W sytuacji, gdy posiadasz dwa auta, potrzebny jest garaż dwustanowiskowy. To...

Kiedy zbudować garaż wolnostojący obok domu?

Zakup lub budowa domu jednorodzinnego wymaga uwzględnienia szeregu czynników. Jednym...

Jak wykonać ocieplenie garażu blaszanego?

Ocieplenie garaży blaszanych to przydatny dodatek – dzięki temu lepiej...

Garaże blaszane – zamawianie, montaż i formalności

Garaże blaszane nie bez powodu cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem...

Jaką blachę wybrać na garaż blaszany - akryl czy ocynk?

Garaż blaszak może być wykonany z różnych rodzajów blach, a...

Każdy właściciel prywatnej posesji pragnie zapewnić sobie i swoim bliskim...

Garaż blaszany - jaki blaszak wybrać - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Lekkie i łatwe do postawienia konstrukcje garaży blaszanych to świetne...

Garaż blaszany jako alternatywa dla domków ogrodowych z marketów

Jeżeli posiadasz własny ogród i spore tereny prywatne do wykorzystania...