Czy opłaca się samodzielnie budować garaż blaszany?

Statystyki pokazują, że garaże blaszane z każdym kolejnym rokiem zyskują na popularności. Nie brakuje bowiem ludzi, którzy doskonale zdają sobie sprawę z ich zalet. W końcu dobrze wykonany garaż blaszany jest tańszy (niż jego murowane odpowiedniki), można go bardzo szybko zmontować i w razie konieczności zdemontować. Poza tym cechują się bardzo solidnym wykonaniem (które gwarantują bezpieczeństwo przechowywanych w nim elementów oraz uniwersalnością. Są jednak osoby, które zastanawiają się czy lepszą opcją nie byłoby samodzielne wykonanie takiej konstrukcji.

Dlaczego nie jest to dobre rozwiązanie? Zapraszamy do dzisiejszego wpisu poświęconego tej tematyce.

Brak opłacalności finansowej

Teoretycznie, samodzielne wybudowanie popularnych blaszaków kosztuje mniej, niż ich zamówienie z profesjonalnej firmy. Dlaczego jednak w praktyce nie jest to opłacalne? Trzeba podkreślić, że aktualnie garaże blaszane są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Najtańsze modele można kupić za nieco ponad 1000 zł. Tymczasem koszt zakupu wszystkich produktów - potrzebnych do ich wytworzenia - jest tylko niewiele mniejszy. Do tego trzeba doliczyć czas poświęcony na nabycie elementów, przewiezienie ich na miejsce oraz robociznę. Podsumowując wszystkie koszty, w zdecydowanej większości przypadków, okazuje się, że są one większe, niż w przypadku zamówienia takiej konstrukcji.

Ryzyko popełnienia pomyłek w trakcie budowy

Wielu osobom wydaje się, że garaż wykonany z blachy to bardzo łatwa konstrukcja do zrealizowania. Rzeczywistość często jednak nie jest taka kolorowa. Potrzeba odpowiedniej wiedzy oraz stosownych umiejętności, aby konstrukcja charakteryzowała się solidnym wykonaniem oraz odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Osoby bez doświadczenia nierzadko popełniają błędy w trakcie budowy, które są potem kosztowne w skutkach. Wszystko dlatego, że wybudowany garaż blaszany nie odznacza się pożądanymi właściwościami.

Biorąc te wszystkie argumenty pod uwagę wydaje się, że w dzisiejszych czasach - kiedy ceny blaszaków są niskie - nie opłaca się samodzielnie stawiać takich konstrukcji. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która w krótkim czasie - do 7 dni - jest w stanie wszystkim się zająć i postawić nowoczesny garaż blaszany na wyznaczonym miejscu.