Lekkie i łatwe do postawienia konstrukcje garaży blaszanych to świetne, ekonomiczne rozwiązanie na wielu placach i posesjach. Oferta firmy Stalgar daje klientom wiele możliwości zamówienia różnych proporcji, form i opcji wykończenia. Garaże blaszane o najczęstszych wymiarach 3x5 m można postawić bez pozwolenia obok własnego domu – wystarczy przygotować teren -wypoziomować podłoże pod garaż i przygotować płytki, bloczki betonowe do podłożenia pod rogi garażu bądź przygotować odpowiednią wylewkę.

Wykonany z drewnopodobnej blachy garaż blaszany z 2 bramami uchylnymi oraz bocznymi drzwiami

Jeżeli posiadasz własny ogród i spore tereny prywatne do wykorzystania, pomyśl nad zastosowaniem rozwiązań, które staną się wartościowym uzupełnieniem posesji. Wiele osób decyduje się na wybór gotowych domków ogrodowych, które można zakupić w dowolnym markecie budowlanym, nie wiedząc, że o wiele tańszym i bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może być… garaż blaszany. Sprawdźmy dlaczego będzie to doskonała alternatywa również dla Ciebie!

Garaż blaszany jako alternatywa dla domków ogrodowych z marketów

Podczas planowania przestrzeni własnej posesji wiele osób rezygnuje z garażu pod jednym dachem z pomieszczeniami mieszkalnymi. Na etapie planowania podejmują decyzję o tym, by wyłączyć go ze wspólnego metrażu. Taka decyzja jest zrozumiała — każdy metr powierzchni w budynku kosztuje sporo, więc wielu inwestorom szkoda przeznaczać ją na przechowywanie samochodu.

Drewnopodobny garaż metalowy z bocznymi drzwiami i bramami uchylnymi, przeznaczony na dwa samochody

Przechowywanie samochodu w garażu to najlepsze rozwiązanie – dzięki temu jest on chroniony zarówno przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, jak również włamaniami. Niestety, większość z nas, obawiając się wysokich cen garaży, rezygnuje z ich budowy i decyduje się parkować pojazd pod gołym niebem, co nie jest dla niego korzystne. Jest on narażony na deszcz, grad, śnieg, a także zmienną temperaturę, co może doprowadzić do rdzewienia jego elementów, a co za tym idzie – dużych kosztów, jakie poniesie właściciel.

garaż blaszak jako alternatywa dla murowanego

Czy garaże blaszane można stawiać zimą?
Mogłoby się wydawać, że okres zimowy to taki czas, w którym cała branża budowlana nie pracuje. Niskie temperatury, opady śniegu wykluczają wykonywanie niektórych prac budowlanych. W tym czasie można zaobserwować, że wielkie budowy pustoszeją. Na kilka miesięcy zawiesza się budowę dróg, domów, czy innych konstrukcji. Jednak nie wszystkie prace muszą być wstrzymane na okres zimowy! Firmy, które produkują garaże nie mają przestoju. Zimą, kiedy nie ma śniegu nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby stawiać blaszaki. Garaże blaszane są konstrukcjami, które z powodzeniem mogą zastąpić konstrukcje murowane, a ponadto mają wiele zalet. Dobrą wiadomością jest to, że blaszaki można zamawiać i stawiać przez cały rok, tym bardziej jeśli w okresie zimowym nie ma śniegu.

garaż zimą

Garaż blaszany często kojarzy się z obiektem mało estetycznym, odstającym od przestrzeni, na której zostanie postawiony. Taki pogląd mógł być słuszny kilkadziesiąt lat temu, kiedy do dyspozycji użytkowników były mało wymyślne i niezbyt estetyczne rozwiązania, tworzone w oparciu o jeden schemat. Dzisiaj czasy są nieco inne, a każdy właściciel samochodu może postawić na rozwiązanie eleganckie, które wpasuje się w jego posesję czy teren firmowy. Szczególną uwagę warto zwrócić na garaże blaszane drewnopodobne, które imponują estetyką i parametrami.

dlaczego garaż blaszany drewnopodobny

Blaszaki w kolejnej odsłonie czyli tym razem montaż garażu 6m x 5m w woj. dolnośląskim w okolicach Legnicy.
Garaż wykonany z blachy powlekanej białej (RAL 9010) z brązowym (ral 8017) dwuspadowym dachem i brązową bramą dwuskrzydłową, przesuniętą do prawej krawędzi frontu.