Czy garaż blaszany musi być mocowany do podłoża?

kotwy pierscieniowe sworzniowe stalowe

Czy blaszak musi zostać jakoś przytwierdzony do podłoża?

TAK - niezależnie od miejsca w którym stawiamy konstrukcję zawsze istnieje ryzyko, że wiatr przestawi wolnostojący garaż - dlatego bezpośrednio po montażu zalecamy Państwu przymocowanie go do podłoża, ta czynność leży w gestii klienta - kotwienie nie jest wliczone w usługę montażu.

Garaż blaszany mocuje się do podłoża betonowego używając kołków rozporowych do betonu, inaczej zwanych kotwami sworzniowymi / stalowymi / pierścieniowymi. Wymagana ilość takich kotew zależy od rozmiarów konstrukcji i jakości przygotowanego betonu. Zalecamy używanie nie mniejszych niż M10 x 100.(widoczne na zdjęciu)

Nawet w wypadku najmniejszych schowków narzędziowych zamawianych na budowę, które nie mają pod sobą wylanego fundamentu, a jedynie wypoziomowane prefabrykaty betonowe należy wykonać mocowanie do ziemi używając np prętów zbrojeniowych.

UWAGA - usługa kotwienia nie jest wliczona w montaż garażu - nasi montażyści mogą zakotwić blaszak jedynie odpłatnie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu takiej mozliwości i ceny.