Przygotowanie terenu pod garaż blaszany

podloze pod garaz blaszany wylewka betonowa fundament pod garaz slupy betonowe pod garaz blaszany

Odpowiednie przygotowanie

Wielu naszych klientów przekonało się już, że zamówienie konstrukcji blaszanej w naszej firmie jest bardzo proste i wygodne. Wystarczy przedstawić nam własne oczekiwania, a nasz zespół fachowców wykona rzetelnie cała powierzoną pracę. Znając wymiary i wszystkie ważne parametry nasi specjaliści w krótkim czasie stworzą produkt który Państwo sobie zażyczyli. Po jego wykonaniu możemy oczywiście dowieźć go na miejsce, w którym ma się finalnie znajdować, a także ostatecznie go zmontować. Jednak tuż przed tym należy zadbać o odpowiednie przygotowanie terenu, na którym ma stanąć dany obiekt. Konieczność prawidłowego wypoziomowania i utwardzenia podłoża najprościej wyobrazić sobie poprzez prostą analogię - wyobraźcie sobie Państwo szafę na nierównej podłodze choćby nie wiem co drzwi nie będa schodzić się równo a najpewniej dodatkowo będą się same otwierać - nie chcemy aby tak było z postawioną przez nas konstrukcją.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z Państwa wie jak odpowiednio przygotować powierzchnię, na której planujecie postawić blaszaną konstrukcję. Jako firma, która posiada duże doświadczenie w tym temacie możemy Wam co nieco podpowiedzieć. Otóż najprostszym i najwłaściwszym sposobem jest zrobienie wylewki betonowej (rys.1) lub fundamentu (rys.2). Każda konstrukcja blaszana musi znajdować się na stabilnym i zniwelowanym podłożu, dlatego też jeśli nie możecie Państwo wykonać takiej wylewki proponujemy przynajmniej ułożenie płyt chodnikowych w każdym z czterech rogów lub wykorzystanie kilku bloczków betonowych, również dobrym rozwiązaniem jest wylanie w kilku punktach betonowych stóp (rys.3). Powyższe czynności nie są specjalnie trudne, ale z doświadczenia wiemy, że nie każdy ma możliwość samemu je wykonać. Dlatego też doradzamy aby zlecić wykonanie takich prac przez doświadczone firmy lub po prostu przez pracownika z minimalnym doświadczeniem budowlanym. Dzięki temu macie Państwo pewność, że blaszak będzie bardzo stabilnie ustawiony i nic nie zagrozi Waszemu bezpieczeństwu, a także otoczeniu. Najlepszym rozwiązaniem, które gwarantuje to w stu procentach jest wylewka betonowa lub także fundament. W tych przypadkach blaszana konstrukcja jest najstabilniejsza.

Po zakończeniu montażu obiektu blaszanego należy pamiętać, że trzeba go odpowiednio zakotwiczyć. Taka usługa jest także możliwa do wykonania przez naszych specjalistów po uprzednim telefonicznym potwierdzeniu. Kotwiczenie jest bardzo istotne, gdyż wpływa na bezpieczeństwo samej rzeczy i ludzi. W przypadku silnych wiatrów czy innych czynników nieodpowiednio zakotwiczony garaż może się unieść. Zdecydowanie odradzamy mocowanie do kostki brukowej -jest to nader kruchy i drobny element, który nie jest w stanie utzrymać całej konstrukcji podczas wietrznej pogody. Zachęcamy do korzystania z naszych usług, ale także porad, którymi służymy na każdym etapie zakupu.